czwartek, 6 września 2012

4 krzesła i 2 fotele

Jak nieco unowocześniłam  krzesła...
Moją zdobyczą na aukcji stały się pewnego dnia 4 krzesła zwykłe i 2 z podłokietnikami.Ich stan był dobry,jednak tapicerka nieco zobowiązująca.Pierwotnie komplet miał uzupełnić nasz zestaw jadalniany,ale szybko znalazły kupca,który miał określone potrzeby kolorystyczne.Ponieważ wcześniej doradzałam w urządzeniu pokoju,wiedziałam w jakim kierunku zmierzać w poszukiwaniu nowego wizerunku.Nie spodziewałam się,że wyczyszczenie ich będzie mnie kosztowało aż tyle pracy,ale zależało mi na możliwie najlepszym efekcie.
 Jak widać prezentowały się nieźle...
 po zdjęciu siedzisk przystąpiłam do brudnej roboty...jak widać powyżej większość po szlifowaniu szlifierką z trójkątną stopką
 siedziska były w bardzo dobrym stanie,ponieważ po próbnym obłożeniu nową tkaniną bez problemu mieściły się w ramie krzesła,nie musiałam zdejmować starej tkaniny.Odczepiłam spodnią tkaninę,która przykrywała widoczny montaż tapicerki,aby ją wykorzystać do ukrycia montażu nowej.
 efekt zaskoczył i zadowolił nowego właściciela...mnie również Najwięcej problemu przysporzył dobór tkaniny,dostępne tkaniny tapicerskie nie są tanie,kupując drogą tkaninę jesteśmy mniej skłonni do rozwiązań odważnych,poza tym miało być trochę glamour,trochę męsko,trochę praktycznie...ostatecznie na obicia wykorzystałam zasłonę kupiona w dobrej cenie i co ważne resztki,które zostały można było jeszcze wykorzystać na poduszki.
Inne tapicerskie wyczyny w kolejnych postach.zapraszam.

2 komentarze:

  1. super krzesła. jaki to model? i gdzie można takie kupić? generalnie jestem za ciemna tapicerką, ale ta jest ok :)jak na glamour przystało :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudowne.....poprostu cudowne :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde słowo:)